Türkiye Gıda İnovasyon Platformu, TÜGİP

 TÜGİP – İnovasyon Ortağınız

Gıda sektöründeki 50 yıllık tecrübesiyle bilimsel başarı için kesintisiz çaba sarf eden TÜBİTAK MAM Gıda Enstitüsü, gıda sektörünün bölgesel rekabet gücünü artırmak üzere “Türkiye Gıda İnovasyon Platformu’nu (TÜGİP)” kurmanın gururunu yaşıyor.

Gıda Sektörü için Entegre Çözümler Sunuyoruz

Gıda ve içecek sektöründe yer alan tüm aktörler için bir iletişim ağı ve kümelenme platformu oluşturmayı amaçlayan TÜGİP’in temel hedefi, gıda sektörü için Ar-Ge ve inovasyonda lider bir platform haline gelmek ve özellikle KOBİ’ler ve girişimler başta olmak üzere Türkiye gıda sektörünün bölgesel, ulusal ve uluslararası çapta yenilikçiliğe dayalı rekabet gücünü birlikte geliştirmeyi başararak artırmaktır.

Bu kapsamda, KOBİ’lerin ürün geliştirme ve kalitelerini iyileştirmek amacıyla her türlü destek, özellikle TÜGİP üyeliği ve proje imkanlarıyla sağlanacaktır.

TÜGİP; Ar-Ge, İnovasyon, Altyapı ve Pazarlama alanlarında geniş bir teknoloji ve hizmet yelpazesi sunar ve üyelerine teknoloji yol haritaları, ağ oluşturma fırsatları & finansal destek mekanizmalarına erişim sağlar.

TÜGİP katılımcı bir yönetişim yapısına ulaşmak için üyelerle faaliyetlerini sürdürecektir. Gıda ve içecek sektöründe yer alan KOBİ’ler, girişimler, büyük ölçekli firmalar, araştırma merkezleri, üniversiteler, perakendeciler, araştırma enstitüleri ve şemsiye örgütleri gibi çok çeşitli paydaşlar TÜGİP üyesi olabilir.

Yatırım Yapmadan Önce Test Edin: Maliyetleri Azaltın ve Rekabet Gücünüzü Artırın

İleri teknolojiler ile donanımlı Pilot İşleme Hatları ve İleri Gıda Güvenliği Laboratuvarını barındıran Gıda İnovasyon Merkezimiz, Bölgesel Pilot İşleme Hatlarımız, alanında yetkin gıda uzmanlarımız, mühendislerimiz ve güçlü bir ekosistem aracılığıyla:

KOBİ’ler, girişimler, büyük ölçekli şirketler ve kurumlar güvenli, akıllı ve uygun maliyetli gıda ve içecek işleme teknolojilerinden yararlanabilir, uzman desteği alabilir, ürün ve süreçleri geliştirerek ulusal ve uluslararası pazarlarda rekabet avantajı sağlayabilir ve gıda sektöründeki diğer aktörler ile güçlü işbirlikleri kurabilir.